28 Ağustos 2013 Çarşamba

Etkili ve Başarılı Eğitim Nasıl Olmalı Neler Yapılmalı Makale -1

Etkili ve Başarılı Eğitim Nasıl Olmalıdır?

      Öncelikle bilinmesi gereken konu yapılan herhangi bir uygulamanın etkinliği ve başarısı konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiğidir. Yani yapılan şeyin etkinliğini neye göre değerlendireceğiz ve başarılı olduğu konusunda neleri kriter olarak ele alacağız. 
      Eğitim konusunda da; aynı şekilde etkili ve başarılı eğitim neye ve kime göre olacak? sonuç olarak ne elde edilecek? bunlar en baştan tespit edilmeli buna göre yol haritası belirlenerek ona göre kuantum eğitim haritası çıkartılmalıdır. Özenle yapılan eğitim programı devam ettirilmeli ve belirlenen "durma" ve "kontrol" noktalarında eğitimin gidişatı belirlenmeli gerekirse yeniden sistem düzenlemesine gidilmelidir.
      Buraya kadar olan kısımda sizlere başarılı eğitimin nasıl olması gerektiği hakkında biraz bilgilendirme yaptıktan sonra Kuantum Eğitim bloğu olarak sizlere kendinizi veya eğitim vermekte olduğunuz öğrencileri nasıl daha verimli olarak eğitebileceğinizi  öğrenecek, bu konuda bilgilendirecek ve etkili ve başarılı eğitim hakkında yol ve yöntemleri kavrayacaksınız.

Etkili ve Başarılı Eğitim İçin Neler Yapılmalı?

     Kuantum Eğitim Sistemi ve Etkili eğitim konusunda dünyaca kabul görmüş eğitim ritüelleri ve fazla duymadığınız belkide eğitim konusunda bunun ne alakası var dediğiniz bir çok konuyu işleyecek ve Etkin Öğrenme kapasitenizi bir kaç basamak ileriye taşıyacağız.

        Sitemizde sizlere öğreteceğimiz ve etkili öğrenme -eğitim konusunda işlenecek bazı başlıkları (Bazılarını zamanı gelince makale olarak yazacağım) yazalım.

1-  Eğitim ve Öğrenme Seviyesi Tespiti.
2-  Kavrama Testi ve Zeka Düzeyi.
3- Düzeye ve Öğrenilecek Konuya Göre Yol Haritası Nasıl Hazırlanır?
4-  Eğitim Öncesi Öz Hazırlık Aşaması Neler Yapılmalıdır?
5- Eğitim de Beslenmenin Önemi ve Etkili Öğrenme için Beslenme Türleri.
6- Etkili Öğrenme için, hafıza teknikleri 
6.1- Görse Hafıza Teknikleri ve Beyin Eğitimi
6.2- Ezber ve Hafızada Saklama Teknikleri ve Beyin Eğitimi
6.3- Matematik Özel Eğitim Teknikleri ve Beyin Jimnastiği
7- Kuantum Eğitim Teknikleri

     Değerli Blog takipçilerim, sizler için hazırlamış olduğum etkili ve başarılı eğitim tekniklerine dair ilk bilgilendirmeleri yaptıktan sonra ilerleyen makalelerde yukarıda belirtmiş olduğum başlıklar ile Kuantum Eğitim tekniklerini inceleyeceğiz. Bunların haricinde teknik olarak Kuantum altyapısını kullanan Teknolojik gelişmeleri ve bilişim dünyasında olan yazılımsal ve donanımsal gelişmelere de bu blog içerisinde yer vereceğim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder